Управління охорони здоров'я
Хмельницької міської ради

У місті розпочалася робота проекту "Проти опіків"

07.06.2018

Згідно із аналізом статистичних даних, зібраних протягом 2007-2017 рр., щорічно в Україні від опікових травм різного ступеня важкості страждають від 6,8 до 9,7 тисяч дітей. Більшість випадків трапляється у побуті, тому практично на 100% їм можна запобігти. Саме з метою превенції опікової травми серед дітей з 2016 року у Львівській області тривав пілотний українсько-американський освітній проект «Проти опіків».

Основна мета проекту - підняти рівень свідомості батьків щодо запобігання опікової травми серед дітей, а також ознайомити із навичками надання першої допомоги, у разі, якщо таке лихо все ж трапилося, адже найбільшою віковою групою, що страждають від них – діти від 0 до 5-ти років. Найбільша кількість з них припадає саме на опіки гарячою рідиною, що практично на 100% можуть бути попереджені. 

Враховуючи позитивний досвід реалізації програми на Львівщині, Міністерство охорони здоров’я України розглянуло можливість її поширення на всю країну. Саме тому до обласних департаментів та управлінь охорони здоров’я було надіслано лист №04.01.17/131 щодо призначення відповідальних за впровадження заходів, спрямованих на профілактику дитячого травматизму внаслідок опікової травми, у всіх регіонах. Відтак, у 2018 році проект вийшов на всеукраїнський рівень. 

Усвідомлюючи важливість подібних програм та ініціатив, управління охорони здоров'я Хмельницької міської ради прийняло рішення долучитися до реалізації проекту «Проти опіків» у місті Хмельницький.  Відтак з 4 червня 2018 року проект офіційно розпочав свою роботу у місті.

 

опіки-допомога

опіки-на-кухні

опіки-у-ванній