Управління охорони здоров'я
Хмельницької міської ради

Травматологи про ожеледицю

14.02.2018

Часто взимку ми чуємо у повідомленнях гідрометцентру «на дорогах місцями ожеледиця» та думаємо, що поводитися у такий період потрібно обачніше.

Як повідомляють у міській лікарні, за період з 3 до 12 лютого 2018 року кількість пацієнтів, які звернулися за допомогою до травматологічного центру зменшилась в порівнянні з аналогічним періодом минулого року на третину. При цьому кількість, так званих, вуличних травм зменшилась на 42%.

Але зима продовжується і щоб знизити ризик падіння при ожеледиці, слід дотримуватись певних . Травматологи радять носити взуття на плоскій підошві або на низькому квадратному каблуці, можна прикріплювати до підошви взуття полоску  звичайного пластиря , краще підійде взуття з рифленою підошвою. Є певні хитрощі і при ходінні, - при ожеледиці слід ходити по особливому – якби трішки сковзати, наче на маленьких лижах, наступати на всю підошву.  Уважно дивіться під ноги (при спішці можна не помітити навіть відкритого льоду). Ходіть повільніше. Важливо пам’ятати, чим скоріше Ви йдете, тим більше ризику упасти, дівчатам під час ожеледиці не варто ходити на високих або тонких каблуках.

Не ходіть дуже близько біля стін будівель – з даху може впасти бурулька або шматок  затвердівшого снігу!

 

Якщо відчуваєте, що втратили рівновагу, намагайтесь впасти з найменшими втратами:

- при падінні слід згрупуватись – це зменшить силу удару об лід, спробуйте присісти – зменшиться висота падіння;

- у момент падіння слід напружити м’язи – отримаєте лише забій;

- завжди безпечніше падати на бік, саме так можливо захистити таз, хребет і кінцівки;

- при падінні обличчям на , голову слід втягти до плечей, лікті притиснути до боків, спину випрямити, ноги трішечки зігнути; ні в якому разі не слід приземлятись на витягнуті руки;

- при  падінні на спину прижати підборіддя до грудей, а руки розкинути як можна ширше;

- якщо падаєте із слизьких сходинок, намагайтесь прикрити обличчя і голову руками. Не слід затримувати падіння, розтопирюючи кінцівки, це збільшить кількість переломів.

Будьте обережні і здорові!