Управління охорони здоров'я
Хмельницької міської ради

Урядова програма «Доступні ліки»

30.01.2018

22 січня МОЗ України наказом № 111 затвердило новий Реєстр лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню (далі — Реєстр). Попередній Реєстр, затверджений наказом МОЗ України від 26 липня 2017 р. № 856, втратив чинність.

Оновлений перелік програми становить 239 препаратів від серцево-судинних захворювань, цукрового діабету 2 типу та бронхіальної астми. Колишній перелік, який діяв до цього часу, містив 199 найменувань препаратів.

Всього повністю держава відшкодовуватиме вартість 34 препаратів. Доплата за інші, залежно від роздрібної ціни  препарату та розміру відшкодування державою, коливається від 0,09 грн до 311 грн.

Урядова програма “Доступні ліки” почала діяти в Україні з квітня 2017 року. Державний бюджет 2018 року передбачає 1 млрд грн на реалізацію програми “Доступні ліки”. За час дії програми, мешканці міста Хмельницького отримали ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми на понад 4,5 мільйонів гривень.

Наприкінці грудня Кабінет міністрів ухвалив постанову  про доповнення програми "Доступні ліки" двома діючими речовинами для лікування серцево-судинних захворювань та діабету 2 типу - Лозартан та Глібенкламід. У новому Реєстрі міститься 11 позицій лікарських засобів на основі лозартану і 3 — на основі глібенкламіду.