Управління охорони здоров'я
Хмельницької міської ради

2 квітня - Всесвітній День знань про аутизм

02.04.2019

Сьогодні в багатьох містах України відбудуться флешмоби на підтримку дітей з аутизмом. Проте, щоб підтримати таких особливих дітей, не обов’язково йти на флешмоб, достатньо одягти щось блакитного кольору, вистачить навіть блакитної стрічки. Цей колір обрано не випадково, адже саме серед хлопчиків випадки аутизму та аутичних розладів стаються, в середньому, вп’ятеро частіше за дівчаток.

Аутизм – це не хвороба, а стан, з яким дитина з’являється на світ. Цей розлад характеризується вираженим і всебічним дефіцитом спілкування і соціальної взаємодії, досить обмеженими інтересами, а також часто повторюваними діями При цьому аутизм неможливо діагностувати при народженні дитини.

Аутизм - це не вирок, це всього лише діагноз, своєчасне визначення якого в більшості випадків допомагає вчасно розпочати процеси реабілітації і адаптації, тож людину з аутизмом можна адаптувати до соціуму.

За оцінками Всесвітньої організації здоров’я, на сьогодні із кожних 160 дітей один може страждати аутизмом, який зберігається і в дорослому віці.

Близько 80% людей з аутизмом зазвичай ніде не працюють, хоча й мають високий рівень логічного мислення і чудово проявляють себе в роботі, що вимагає особливої пильності і уваги до деталей. Історії відомо не мало яскравих особистостей, у яких спостерігалися деякі симптоми цієї непростої хвороби: Вінсент Ван Гог і Леонардо да Вінчі, Гаррі Трумен і Авраам Лінкольн, Вуді Аллен,  Боб Ділан, і багато інших.

Тож цей день покликаний боротися з дискримінацією. Усім нам слід цінувати різноманіття нашого суспільства і забезпечувати участь у ньому людям з аутизмом.