Управління охорони здоров'я
Хмельницької міської ради

Медики підвели підсумки роботи у 2018 році

20.02.2019

19 лютого відбулося засідання колегії управління охорони здоров’я Хмельницької міської ради, на якому обговорено підсумки діяльності галузі за 12 місяців 2018 року.

З доповіддю про підсумки роботи медичної галузі  міста виступив начальник управління Борис Ткач.

В 2018 році робота була спрямована на розвиток та удосконалення роботи первинної ланки - амбулаторій загальної практики-сімейної медицини, продовження фінансування програм по медикаментозному забезпеченню мешканців міста на період стаціонарного лікування та звернення за медичною допомогою на травматологічні пункти, повне забезпечення медикаментами на перші три дні перебування в реанімації. Впроваджено в 2018 році забезпечення пакетом необхідних медикаментів для пологів вагітних хмельничанок. Восени 2018-го у Хмельницькому народилася перша дитина шляхом штучного запліднення на базі міського перинатального центру.

Основним завданням є продовження реформування  галузі охорони здоров’я, розпочато автономізацію закладів вторинної ланки, впроваджується комп’ютеризація, створення госпітальних округів.

В 2019 році очікується наступний етап в реформуванні галузі: сподіваємось,  що найближчим часом ми отримаємо електронний листок непрацездатності, електронний рецепт, електронне направлення на прийом до лікаря поліклініки та електронну картку пацієнта.

Проаналізувала захворюваність на інфекційні хвороби у мешканців обласного центру головний лікар Хмельницької міської інфекційної лікарні Оксана Піддубна. Саме щеплення, на думку головного інфекціоніста області, - є важливим моментом в профілактиці керованих інфекцій. Звернула увагу на необхідність проведення щеплень від дифтерії, оскільки в 2019 році очікується погіршення епідемічної ситуації з цієї інфекції у державі.

В обговорення доповіді виступила заступник начальника управління з фінансових питань Олена  Власюк, яка проаналізувала видатки на галузь, порівнявши їх із видатками у сусідніх обласних центрах.

Міський педіатр Ірина Кондратюк  деталізувала проблемні питання в імунопрофілактиці як дитячого, так і дорослого населення.  Особливу увагу звернула доповідач на стан імунопрофілактики маленьких хмельничан та забезпечення імунобіологічними препаратами.

Зі змістовним аналізом про підсумки роботи міських Центрів первинної медико-санітарної допомоги та планами на 2019 рік виступила головний лікар КП «Хмельницький міський ЦПМСД №1» -  Валентина Гесаль.