Управління охорони здоров'я
Хмельницької міської ради

"Лікаря треба обрати всім"

23.10.2018

З 2 квітня в Україні стартувала кампанія з вибору лікарів, у медзакладах почали підписувати декларації (угоди) з лікарями.

Це частина медреформи, яка має скасувати прив'язку до лікарів за пропискою, і дає можливість укласти угоду з будь-яким терапевтом, педіатром чи сімейним лікарем у будь-якому місці України.

Близько 60% хмельничан визначилися з вибором лікаря первинної ланки.

Чому варто укладати декларації з лікарями.

Ви можете укласти угоду із лікарем, до якого звикли і якому довіряєте. Якщо ж ви не маєте постійного лікаря, можете скористатися відгуками ваших друзів та знайомих або ж напряму познайомитися із лікарем у медичному закладі. Для цього не потрібно попереднього запису. Достатньо прийти до амбулаторії і звернутися до реєстратури. Там можна отримати вичерпну інформацію про доступних медиків.

Якщо ви заключили декларацію з лікарем: ви зможете записатись до лікаря, з яким заключили декларацію, онлайн (в електронному запису) на зручний для Вас час  та прийти на той час на прийом до лікаря і не стояти в черзі.

Декларація — це документ, який підтверджує, що пацієнт хоче обслуговуватися саме у цього лікаря. Так, підписуючи декларацію з конкретним лікарем, ви повідомляєте державу (новостворену Національну службу здоров'я), що
плата за ваше медичне обслуговування має надходити саме у цей медичний заклад. Така оплата послуг дозволить закладу покращити матеріально-технічний стан, забезпечити кращі умови праці для медиків та зручні умови перебування для відвідувачів.

Якщо вас не влаштовує лікар або ви змінили місце проживання, можете укласти декларацію з іншим лікарем, разом з тим попередня анульовується автоматично.

Водночас, декларація не є юридичним документом і не підписується «раз і назавжди»: у будь-який момент ви можете укласти декларацію з іншим терапевтом, педіатром чи сімейним лікарем. У такому випадку не треба скасовувати попередню декларацію – достатньо просто укласти нову декларацію з обраним лікарем, а зміни автоматично зафіксуються у системі.

Однак лікар може відмовити у підписанні декларації, якщо він уже набрав максимально рекомендовану кількість пацієнтів:

  • сімейний лікар може обслуговувати 1 800 пацієнтів,
  • терапевт – 2 000,
  • педіатр – 900.

 Обраний Вами лікар:

  • Лікуватиме найпоширеніші хвороби, травми та отруєння відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я  

- Видаватиме медичні довідки, листки непрацездатності, посильні листки на МСЕК, лікарські свідоцтва про смерть, тощо

- Призначатиме лікарських засобів та медичних виробів, технічних засобів медичної реабілітації з оформленням відповідних документів згідно з вимогами законодавства

- Стежитиме за хронічними захворюваннями

- Видаватиме направлення до вузьких спеціалістів на кшталт ЛОРа, ендокринолога, хірурга, тощо і визначатиме з ними ваше лікування

- Робитиме вакцинацію відповідно до Календаря щеплень

- Надаватиме невідкладну допомогу під час гострих фізичних і психічних розладів, пацієнтам, які не потребують екстреної допомоги, вторинної (спеціалізованої) або третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги

- Видаватиме документацію в заклади та для подальших обстежень

- Надаватиме паліативну допомогу, а саме: буде проводити регулярну оцінку стану важкохворого пацієнта та його потреб; оцінку ступеня болю та лікування больового синдрому; призначення наркотичних засобів та психотропних речовин відповідно до законодавства, включаючи оформлення рецептів для лікування больового синдрому; призначення лікування для подолання супутніх симптомів (закрепи, нудота, задуха тощо); консультування та навчання осіб, які здійснюють догляд за пацієнтом; координацію із забезпечення медичних, психологічних тощо потреб пацієнта. Та направлятиме пацієнтів відповідно до медичних показань для надання їм паліативної допомоги в обсязі, що виходить за межі ПМД.

- Допомагатиме пацієнтам з підвищеним ризиком розвитку захворювань, зокрема, з ризиком Гіпертонічної хвороби та інших серцево-судинних захворювань, Цукрового діабету, Туберкульозу, ВІЛ, злоякісних захворювань грудних залоз, передміхурової залози та товстого кишечника

- Допомагатиме позбавитися шкідливих звичок що становлять ризик для здоров’я (тютюнокуріння, вживання алкоголю, інших психоактивних речовин, нездорове харчування, недостатня фізична активність тощо) та формуватиме навички здорового способу життя

-  Спостерігатиме за неускладненою вагітністю та (у разі потреби) направлятиме до лікаря акушера-гінеколога закладу вторинної медичної допомоги

- Здійснюватиме медичне спостереження за здоровою дитиною

- Співпрацюватиме з соціальними службами для пацієнтів, соціальні умови життя яких впливають на здоров’я

- Проведе наступні лабораторні та інструментальні діагностичні дослідження при потребі безпосередньо в Амбулаторії: Глюкоза крові, Вимірювання артеріального тиску, Електрокардіограма, Вимірювання ваги, зросту, окружності талії, Швидкі тести на вагітність, тропоніни, ВІЛ, вірусні гепатити.

- Виконає забір матеріалу на дослідження: Загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою, Загальний аналіз сечі, Загальний холестерин.

У 2019 році безоплатні медичні послуги на вторинному і третинному рівні у рамках реформи фінансування системи охорони здоров'я надаватимуть лише за наявності направлення від сімейного лікаря, тому варто поспішити з вибором свого лікаря .

 

Головний лікар КП «ХМЦПМСД№1»                                                   В.Г. Гесаль